5 korzyści z wykupienia ubezpieczenia dla zwierząt

Nawet jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt, ubezpieczenie zwierząt domowych może jeszcze nie przyszło ci do głowy. W końcu twoje zwierzęta są częścią twojej rodziny i zrobisz wszystko, co w twojej mocy, aby uchronić je przed każdą negatywną sytuacją. Niezależnie od tego, czy jest to łapanie powietrza po zarażeniu się grypą, złamanie nogi w tragicznym wypadku na podwórku, czy hospitalizacja z powodu zjedzenia karmy dla kotów z ołowiem, ostatnią rzeczą, o której myśli większość właścicieli zwierząt domowych, jest to, czy ich zwierzę ma ubezpieczenie na wypadek takich nieszczęśliwych zdarzeń.

Ale, jak mówi stare powiedzenie, lepiej zapobiegać niż leczyć. Chociaż nie możesz przewidzieć, kiedy dojdzie do wypadku i ile będzie kosztować leczenie ukochanego zwierzaka (lub nawet jaka firma pokryje leczenie), posiadanie ubezpieczenia z góry może uchronić Cię przed bankructwem.

Co to jest ubezpieczenie zwierząt domowych?

Ubezpieczenie zwierząt to ochrona, która obejmuje leczenie Twojego zwierzaka. Jeśli Twój pies lub kot zachoruje lub zrani się, ubezpieczenie dla zwierząt pomoże pokryć koszty. Ubezpieczenie zwierząt domowych można podzielić na dwie kategorie: ubezpieczenie zdrowotne oraz ubezpieczenie wypadkowe i chorobowe. Ubezpieczenie zdrowotne pokrywa koszty profilaktyki i corocznych badań kontrolnych, takich jak szczepienia, kastracja i czyszczenie zębów. Ubezpieczenie zdrowotne pokrywa również koszty takich rzeczy, jak złamane kości lub zęby, które wypadają w wyniku choroby lub urazu. Ubezpieczenie wypadkowe i chorobowe pomaga pokryć koszty leczenia urazów lub chorób, którym nie można zapobiec. Obejmuje to takie rzeczy jak zatrucie pokarmowe, kamienie pęcherza moczowego i rak.

Dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia dla zwierząt?

Istnieje wiele powodów, dla których właściciele zwierząt domowych powinni rozważyć wykupienie ubezpieczenia zwierząt domowych. Jeśli Twój zwierzak zostanie ranny lub zachoruje, leczenie go może kosztować tysiące dolarów. Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, większość tych pieniędzy otrzymasz z powrotem. Ale jeśli masz ubezpieczenie dla zwierząt, odzyskasz wszystkie te pieniądze, płacąc znacznie niższą miesięczną składkę. Ubezpieczenie zwierząt może również zapewnić Ci spokój ducha, obejmując nagłe wypadki, na przykład gdy Twój pies zostanie potrącony przez samochód podczas pogoni za wiewiórką lub Twój kot zostanie zraniony przez ramę okna. Tego typu wypadki są nieuniknione, ale nadal mogą prowadzić do wielu kosztownych rachunków medycznych.

Innym ważnym powodem, dla którego potrzebujesz ubezpieczenia dla zwierząt, jest fakt, że większość weterynarzy nie akceptuje planów płatności. Oznacza to, że musisz zapłacić całą kwotę od razu, co może być bardzo trudne, jeśli Twój pupil jest poważnie chory lub ranny.

Korzyści z ubezpieczenia zwierząt domowych?

Jak widzieliśmy, dobre ubezpieczenie dla zwierząt obejmuje wszystkie zabiegi (w tym operacje) w przypadku zachorowania lub urazu zwierzęcia, co pozwala zaoszczędzić tysiące funtów. Najlepsze polisy ubezpieczeniowe dla zwierząt obejmują również rutynową opiekę, taką jak coroczne kontrole, szczepienia, sterylizacja i czyszczenie zębów. Zapewniają one, że Twój zwierzak pozostaje zdrowy i ma dłuższą żywotność, co na dłuższą metę daje Ci jeszcze większe oszczędności. W przeciwieństwie do ludzkiego ubezpieczenia zdrowotnego, ubezpieczenie zwierząt domowych często obejmuje wszystkie rodzaje zwierząt, w tym zwierzęta egzotyczne, takie jak węże, jaszczurki i ptaki. Niektórzy ubezpieczyciele zwierząt domowych pozwalają nawet na dodanie złotych rybek do polisy! Oto niektóre z głównych zalet ubezpieczenia zwierząt domowych:

  • Rachunki za leczenie Twojego zwierzaka są pokrywane, jeśli zachoruje lub zrani się
  • Opiekę profilaktyczną, taką jak szczepienia, kastrację i czyszczenie zębów, możesz uzyskać po obniżonej stawce lub bezpłatnie
  • Nigdy nie musisz się martwić o płacenie za drogie operacje lub zabiegi.

Czego należy szukać w firmie ubezpieczeniowej dla zwierząt domowych?

Jeśli zdecydujesz, że chcesz kupić ubezpieczenie dla zwierząt domowych, pierwszą rzeczą do zrobienia jest rozejrzenie się w różnych firmach ubezpieczeniowych. Dwa najważniejsze czynniki do rozważenia to cena i zasięg. Możesz z grubsza zorientować się, ile będzie Cię kosztować ubezpieczenie zwierząt domowych miesięcznie, patrząc na średnie ceny ubezpieczenia zwierząt domowych w Twojej okolicy. Po zawężeniu listy ubezpieczycieli zwierząt domowych w oparciu o cenę, upewnij się, że mają one dobry zasięg. Musisz dokładnie dowiedzieć się, co obejmuje każda polisa, a czego nie, i ile musisz wypłacić z własnej kieszeni. Musisz również upewnić się, że firma oferuje dobre wrażenia klientów. Jacy ludzie tam pracują? Jaka jest ich polityka? Jak łatwo jest złożyć reklamację?

Błędy, których nie należy popełniać przy wykupieniu ubezpieczenia zwierząt domowych

Nawet jeśli sprawdziłeś najlepsze firmy ubezpieczeniowe dla zwierząt domowych, wybrałeś najlepszą polisę i znalazłeś niską składkę, jeśli popełnisz te typowe błędy, wszystko może zostać utracone.

  • Nie otrzymasz ubezpieczenia dla zwierząt, które pokrywa rachunki za leczenie zwierzęcia; jest oczywiście głównym powodem wykupienia ubezpieczenia dla zwierząt, ale wiele osób zapomina o jego ubezpieczeniu. Jeśli nie wykupisz ubezpieczenia dla zwierząt, jesteś odpowiedzialny za 100% kosztów leczenia swojego zwierzaka z własnej kieszeni. Może to być bardzo trudne, jeśli zwierzę poważnie zachoruje lub zrani.
  • Nie kupujesz wystarczająco szybko ubezpieczenia dla zwierząt; powinieneś wykupić ubezpieczenie dla zwierząt tak szybko, jak to możliwe. Im młodsze jest Twoje zwierzę w momencie zakupu ubezpieczenia, tym będzie ono tańsze. Niektórzy ubezpieczyciele oferują nawet niższą stawkę, jeśli podpisujesz umowę długoterminową.
  • Zapominasz zaktualizować swoją politykę; upewnij się, że aktualizujesz swoje zasady co roku. Oznacza to aktualizację wieku, wagi i stanu zdrowia Twojego zwierzaka. Należy również aktualizować swoje zasady za każdym razem, gdy dodajesz lub usuwasz zwierzę ze swojego domu.
  • Nie czytasz drobnym drukiem; drobny druk nie może być odczytany w ciągu 5 sekund podczas oczekiwania w sklepie spożywczym. Naprawdę powinieneś usiąść i przeczytać całą politykę, aby dokładnie wiedzieć, co otrzymujesz.
  • Nie masz historii zdrowia zwierząt; Wiele firm ubezpieczeniowych poprosi Cię o wypełnienie historii zdrowia zwierząt domowych, gdy zapiszesz się do ubezpieczenia. To może wydawać się stratą czasu, ale w rzeczywistości jest bardzo ważne. Historia zdrowia Twojego zwierzaka może wpływać na jego stawki, dlatego ważne jest, aby być uczciwym i dokładnym.

Słowa zamykające

Chociaż ubezpieczenie dla zwierząt to świetny sposób na ochronę twoich futrzanych przyjaciół, ważne jest, aby pamiętać, że nie obejmuje ono takich rzeczy, jak regularne wizyty u weterynarza, szczepienia, regularna pielęgnacja lub podstawowe artykuły dla zwierząt. Obejmuje tylko takie rzeczy, jak nagłe wypadki lub choroby, zabiegi dentystyczne i operacje. Jeśli chcesz uchronić swoje zwierzęta przed obciążeniami finansowymi wynikającymi z nieoczekiwanych rachunków za weterynarz, najlepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie zwierząt. Przy tak wielu korzyściach nic dziwnego, że ubezpieczenie zwierząt domowych stało się tak popularne.